CW02C220R0JS70
VIGOR # :
786928
Description
RES 220 OHM 3.25W 5% AXIAL
DataSheet
CW02C220R0JS70 PDF
Part Status:Active
Resistance:220 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3.25W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm)