ROX60022M0KNF5
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
802306
Description
RES 22M OHM 10% 20W AXIAL
DataSheet
ROX60022M0KNF5 PDF
Type Description
Series:ROX
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Resistance:22 MOhms
Tolerance:±10%
Power (Watts):20W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 230°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 6.050" L (7.87mm x 153.67mm)