MHR0422SA506F70
VIGOR # :
833566
Description
RES 50.0MOHM,TOLERANCE:1%,SINGLE
DataSheet
MHR0422SA506F70 PDF
Part Status:Active
Resistance:50 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.3W
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.894" L x 0.098" W (22.70mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)