RNX10010M0DHR7
Description
RES 10M OHM 0.5% 2.5W AXIAL
DataSheet
RNX10010M0DHR7 PDF
Part Status:Obsolete
Resistance:10 MOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):2.5W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 225°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 1.040" L (3.56mm x 26.42mm)