CPCC033R900JE66
Description
RES 3.9 OHM 3W 5% RADIAL
DataSheet
CPCC033R900JE66 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Resistance:3.9 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.984" (24.99mm)