SQZ15AJB-20K
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES 15W 5% TH
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
SQZ15AJB-20K PDF
Type Description
Series:SQZ
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:20 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):15W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Radial - 4 Leads
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:1.890" L x 0.512" W (48.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max):0.532" (13.50mm)