ERL6212K000GKEK500
Description
ERL-62-500 12K 2% T-1 EK E3
DataSheet
ERL6212K000GKEK500 PDF
Type Description
Series:ERL
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:12 kOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.230" Dia x 0.562" L (5.84mm x 14.27mm)