MFR-25FTF52-51K1
Description
RES MF 1/4W 1% AXIAL
DataSheet
MFR-25FTF52-51K1 PDF
Type Description
Series:MFR
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:51.1 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)