DC-ANT-24DT
Manufacturer
Digi
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ WHP STR MAGNET 1PC
Catalog
RF Antennas
DataSheet
DC-ANT-24DT PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:1.8dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 500mm
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Magnetic
Height (Max):4.134" (105.00mm)