APAES868R8060C16-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
RF ANT 868MHZ CER PATCH PIN ADH
Catalog
RF Antennas
DataSheet
APAES868R8060C16-T PDF
Type Description
Series:APAE
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):868MHz
Frequency Range:854MHz ~ 882MHz
Antenna Type:Ceramic Patch
Number of Bands:1
VSWR:1.3
Return Loss:-10dB
Gain:5dBic
Power - Max:-
Features:-
Termination:Pin
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.236" (6.00mm)