ANT-W63RPC1-100
Manufacturer
Linx Technologies
VIGOR # :
Description
RF ANT WIFI 6GHZ FLEX ADHE 100MM
DataSheet
ANT-W63RPC1-100 PDF
Type Description
Series:W63RPC
Package:Bag
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):2.4GHz, 5GHz, 6GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
Antenna Type:Rigid Patch
Number of Bands:3
VSWR:1.8, 2.1, 1.6
Return Loss:-10.9dB, -9dB, -12.7dB
Gain:3.7dBi, 6.1dBi, 5.9dBi
Power - Max:5 W
Features:Cable - 100mm
Termination:Solder
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.051" (1.30mm)