CMQ23496-75RSMM
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.5/5.4GHZ DOME 75MM
Catalog
RF Antennas
DataSheet
CMQ23496-75RSMM PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):2.5GHz, 5.4GHz
Frequency Range:2.3GHz ~ 2.7GHz, 4.9GHz ~ 5.95GHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:2
VSWR:1.8
Return Loss:-
Gain:6.3dBi
Power - Max:10 W
Features:-
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):1.260" (32.00mm)