ANT-433-OC-LG-RPS
Manufacturer
Linx Technologies
VIGOR # :
Description
433MHZ TILT/SWIV DIPOLE WHIP RPS
Catalog
RF Antennas
DataSheet
ANT-433-OC-LG-RPS PDF
Type Description
Series:OC
Package:Bag
Part Status:Active
RF Family/Standard:General ISM
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):433MHz
Frequency Range:430MHz ~ 435MHz
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:1
VSWR:2.1
Return Loss:9dB
Gain:0.7dBi
Power - Max:10 W
Features:-
Termination:RP-SMA Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):7.620" (193.50mm)