VG2450FXNFG6
Manufacturer
Antenna Technologies Limited Company
VIGOR # :
Description
2450 MHZ OMNI ANTENNA
Catalog
RF Antennas
DataSheet
VG2450FXNFG6 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:-
Frequency (Center/Band):2.45GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:-
Number of Bands:1
VSWR:1.2
Return Loss:-
Gain:6dBd
Power - Max:30 W
Features:Cable - 300mm