ANT-868-WRT-RPS
Manufacturer
Linx Technologies
VIGOR # :
Description
RF ANT 868MHZ DOME RP-SMA PNL MT
DataSheet
ANT-868-WRT-RPS PDF
Type Description
Series:WRT
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:General ISM
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):800MHz, 850MHz
Frequency Range:855MHz ~ 880MHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:1.9
Return Loss:-
Gain:1.5dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 216mm
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):0.433" (11.00mm)