CW4405CS
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 455MHZ WHIP STR NMO BASE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
CW4405CS PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):455MHz
Frequency Range:440MHz ~ 470MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:5dB
Power - Max:200 W
Features:-
Termination:NMO
Ingress Protection:-
Mounting Type:Base Mount
Height (Max):35.500" (901.70mm)