EXS161SMV
Description
RF ANT 167MHZ WHIP STR SMV CONN
DataSheet
EXS161SMV PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):167MHz
Frequency Range:161MHz ~ 174MHz
Gain:-
Power - Max:50 W
Features:-
Termination:SMV
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):3.500" (88.90mm)