HDGD53-25
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 5.3GHZ GRID N FEM BRKT MT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
HDGD53-25 PDF
Type Description
Series:HD
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):5.3GHz
Frequency Range:5.15GHz ~ 5.35GHz
Antenna Type:Parabolic Grid
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:25dBi
Power - Max:100 W
Features:-
Termination:N Type Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):24.000" (609.60mm)