DISC890P
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
OMNI SB DD 890-960MHZ LP
Catalog
RF Antennas
DataSheet
DISC890P PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Bluetooth, Cellular, WiFi
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):925MHz
Frequency Range:890MHz ~ 960MHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:-
Termination:NMO
Ingress Protection:-
Mounting Type:Base Mount
Height (Max):0.750" (19.05mm)