SR51120D12SMF
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 5.3GHZ SECTR CAB CHAS 12"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
SR51120D12SMF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):5.3GHz
Frequency Range:5.15GHz ~ 5.35GHz
Antenna Type:Sector
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:11dBi
Power - Max:5 W
Features:Cable - 305mm
Termination:SMA Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Chassis Mount
Height (Max):1.000" (25.40mm)