GPSSB800/2170FS
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
RF ANT 883MHZ/1.575GHZ FLAT BAR
DataSheet
GPSSB800/2170FS PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):883MHz, 1.575GHz, 1.9GHz
Frequency Range:806MHz ~ 960MHz, 1.574GHz ~ 1.576GHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz
Antenna Type:Flat Bar
Number of Bands:3
VSWR:2.5, 2.5, 2
Return Loss:-
Gain:25dB
Power - Max:-
Features:LNA
Termination:SMA Male, FME Female
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.543" (13.80mm)