EXD470SF
Description
RF ANT 491MHZ WHIP STR SF CONN
DataSheet
EXD470SF PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):491MHz
Frequency Range:470MHz ~ 512MHz
Features:-
Termination:SF
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):3.600" (91.44mm)