PLC1346N
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 138MHZ YAGI N FEM BRK 72"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
PLC1346N PDF
Type Description
Series:PLC
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):138MHz
Frequency Range:134MHz ~ 142MHz
Antenna Type:Yagi, 6-Element
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:7.1dBi
Power - Max:400 W
Features:-
Termination:N Type Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):72.008" (182.90cm)