PAV865014-FNF
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 867MHZ PANEL N FEM CHASS
Catalog
RF Antennas
DataSheet
PAV865014-FNF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):867MHz
Frequency Range:865MHz ~ 870MHz
Antenna Type:Panel
Number of Bands:1
VSWR:1.4
Return Loss:-
Gain:13.8dBi
Power - Max:6 W
Features:-
Termination:N Type Female
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Chassis Mount
Height (Max):1.417" (36.00mm)