BB8065CS
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 836MHZ WHIP STR NMO BASE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
BB8065CS PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):836MHz
Frequency Range:806MHz ~ 866MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:5dB
Power - Max:-
Features:-
Termination:NMO
Ingress Protection:-
Mounting Type:Base Mount
Height (Max):16.000" (406.40mm)