TRAB3513
Description
RF ANT 358MHZ DOME NMO BASE MT
DataSheet
TRAB3513 PDF
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):358MHz
Frequency Range:351MHz ~ 366MHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:1.6dBi
Power - Max:100 W
Features:-
Termination:NMO
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Base Mount
Height (Max):3.502" (88.96mm)