EXB144SF
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 146MHZ WHIP STR SF CONN
Catalog
RF Antennas
DataSheet
EXB144SF PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):146MHz
Frequency Range:144MHz ~ 148MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:0dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:SF
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):6.900" (175.26mm)