ETRA4903
Description
RF ANT 501MHZ WHIP STR NMO BASE
DataSheet
ETRA4903 PDF
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):501MHz
Frequency Range:490MHz ~ 512MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:3dBi
Power - Max:100 W
Mounting Type:Base Mount
Height (Max):3.400" (86.36mm)