MS511-20S
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
51.1 X 38.4 X 6.5MM EMI/RF SHIEL
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS511-20S PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Shield, 1-Piece
Height - Overall:0.256" (6.50mm)
Length - Overall:2.012" (51.10mm)
Width - Overall:1.512" (38.40mm)