ZULU2-T915
Manufacturer
RF Solutions
VIGOR # :
Description
RX TXRX MODULE ISM < 1GHZ SMD
Catalog
RF Transceiver Modules and Modems
DataSheet
ZULU2-T915 PDF
Type Description
Series:Zulu
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:General ISM < 1GHz
Protocol:-
Modulation:-
Frequency:915MHz
Data Rate:56kbps
Power - Output:20dBm
Sensitivity:-121dBm
Serial Interfaces:-
Antenna Type:-
Utilized IC / Part:-
Memory Size:-
Voltage - Supply:2.2V ~ 3.6V
Current - Receiving:18.5mA
Current - Transmitting:85mA
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C