3-20T-ZNC-24
Manufacturer
Leader Tech Inc.
VIGOR # :
Description
0.03 X 0.20 ZNC 24--3-20T-ZNC-24
Catalog
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
DataSheet
3-20T-ZNC-24 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Fingerstock
Shape:-
Width:0.200" (5.08mm)
Length:24.000" (609.60mm)
Height:0.030" (0.76mm)
Material:Beryllium Copper
Plating:Zinc + Clear Chromate
Plating - Thickness:Flash
Attachment Method:Adhesive
Operating Temperature:-55°C ~ 121°C