RCT-1800-3000
Description
CURRENT SENSE MAGNA 3000A:333MV
DataSheet
RCT-1800-3000 PDF
Sensor Type:-
Current - Sensing:3000A
Linearity:-
Accuracy:±0.5%
Voltage - Supply:12V ~ 30V
Response Time:-
Current - Supply (Max):-
Operating Temperature:-20°C ~ 105°C