TLL122-N500
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
VERTICAL FLOAT SWITCH 500MM
Catalog
Float, Level Sensors
DataSheet
TLL122-N500 PDF
Type Description
Series:TLL122
Package:Box
Part Status:Active
Type:Liquid
Output Type:Switch
Output Configuration:-
Current:1 A
Minimum Liquid Specific Gravity:-
Switch Actuation Level:-
Mounting Type:Male 1" (25.4mm) NPT
Material - Housing & Prism:Brass
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C