P51-3000-S-L-I12-5V-000-000
Description
SENSOR 3000PSIS M10 5V 12"
DataSheet
P51-3000-S-L-I12-5V-000-000 PDF
Applications:Industrial Automation
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:3000PSI (20684.27kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:±0.5%
Voltage - Supply:8V ~ 30V
Port Size:Female - M10 x 1.25
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output, Temperature Compensated
Termination Style:Cable 1'
Maximum Pressure:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C