P51-75-S-G-M12-20MA-000-000
Description
SENSOR 75PSIS 1/8 NPT 4-20 MA
DataSheet
P51-75-S-G-M12-20MA-000-000 PDF
Operating Pressure:75PSI (517.11kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:±0.5%
Voltage - Supply:8V ~ 30V
Port Size:Male - 1/8" (3.18mm) NPT
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output, Temperature Compensated
Termination Style:M12, 4 Pin
Maximum Pressure:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C