
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XCX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | ±100PSI (±689.48kPa) |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 100 mV (12V) |
| Accuracy: | - |
| Voltage - Supply: | 3V ~ 16V |
| Port Size: | Male - 0.19" (4.8mm) Tube, Dual |
| Port Style: | Barbed |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | - |
| Maximum Pressure: | ±200PSI (±1378.95kPa) |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Package / Case: | 6-SIP Module |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of XCX100DNC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PPT2 MV 2V 1FS -55TO110 100PSID
PRESSURE TRANSDUCERS WITH AMP.
PRESSURE TRANSDUCER
V/N 321603 1K/1K/1K/1K B T S W
RES ARRAY 4 RES 7.5 OHM 1206
DC DC CONVERTER 12V 3W
XCX DIFF GAUGE VACCUM GAUGE