
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PA-500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Industrial Automation |
| Pressure Type: | Gauge |
| Operating Pressure: | 14.23PSI (98.1kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 1 V ~ 5 V |
| Accuracy: | ±0.06% |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Port Size: | Female - M5 |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | Cable |
| Maximum Pressure: | 28.43PSI (196kPa) |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 80°C |
| Package / Case: | Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PA-500-102G-06 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR 3000PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V
PRESSURE TRANSDUCER
BASIC MODEL PRESSURE SENSOR
DC/DC CONVERTER 48V 100W
CONN EDGE DUAL FMALE 120P 0.031
WAVEBLOCKER-A008-20-02-0762-0762
PAD WAVEBLOCKER A008 2MM 3X3"
PRESSURE TRANSDUCERS WITH AMP.