
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PPTE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Industrial Automation |
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Operating Pressure: | 3000PSI (20684.27kPa) |
| Output Type: | Analog, RS-485 |
| Output: | 0 V ~ 5 V |
| Accuracy: | ±0.24% |
| Voltage - Supply: | 6V ~ 30V |
| Port Size: | Female - 1/4" (6.35mm) NPT |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | - |
| Termination Style: | Cable |
| Maximum Pressure: | 9000PSI (62052.82kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case: | Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PPTE3000GP5VDF-E024 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR 2000PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V
PRESSURE TRANSDUCER
PRESSURE20PC26PC 15 PSI
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ
11" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
ERC-55-600 14.5K .5% T-2 EB E3
TRANSDUCER PREC PRESSURE