
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E2E NEXT |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.906" (23mm) |
| Output Type: | PNP-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | 200Hz |
| Shielding: | Shielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67, IP69K |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M30 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of E2E-X23B230-M1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
SI700 6MM M8NEMBPNO
SENSOR PROX INDUCTIVE 2.5MM MOD
SENSOR INDUCT 23MM PNP M30 NC
DC DC CONVERTER 12V 5W
TCO 250VAC 500MA 115C (239F) AXL
THERMAL FUSE 2A 250V - 135C 275F