
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 120253 Contrinex |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0" ~ 1.575" (0mm ~ 40mm) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | No Indicator |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M30 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1202530183 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 3.3MM MOD
SENSOR PROX INDUCT 20MM IP67 MOD
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
THERMAL PROTECTOR 16V 500A 220C
SI500 40MM M30SNEMB10VCPU4W
SWAB CLEANRM 3.2" POLYTIP 500PC
POWER STRIP 13OUT RACK AMMETER