
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E2A |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.157" (4mm) |
| Output Type: | PNP-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 32V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67, IP69K |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M8 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of E2A-S08LN04-M1-B2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SI600 1MM M4SEMBNNOCPU3W
ULTRASONIC DIFFUSE REFLECTION SE
INDUCTIVE SEN 35MM PNP
XTAL OSC XO 74.2500MHZ HCSL
THERMAL TAPE 160X160MM, THICK 0.
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
PDU VERT C13 C19 MONITOR & SWTCH