
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GX-M |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.315" (8mm) |
| Output Type: | PNP-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | 1kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP68, IP69K |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M30 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of GX-M30A-P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
SENSOR INDUCT 5MM NPN M18 NC
SENSOR INDUCT 4MM PNP M12 NO
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
WIRING DUCT COVER 2"X6'
DC DC CONVERTER 15V 100W
FIXED IND 16UH 245MA 1.95 OHM TH