
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E2E NEXT |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.197" (5mm) |
| Output Type: | NPN-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | 600Hz |
| Shielding: | Shielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ingress Protection: | IP67, IP69K |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M18 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of E2E-X5C218 2M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR INDUCT 4MM PNP M12 NO
SENSOR PROX INDUCTIVE 2.1MM MOD
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
XTAL OSC XO 162.0000MHZ CMOS SMD
SENSOR INDUCT 5MM NPN M18 NC
PRESSURE CALIBRATOR 100 PSIG
PHOTOINTERRUPTER REFL 940/PTR