
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GX |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.157" (4mm) |
| Output Type: | NPN-NC, 2-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of GXL-15HLUI-C5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIMENSION= 12 X 45 MM, STYLE=M12
SENSOR PROX INDUCTIVE 1.8MM MOD
SENSOR INDUCT 9MM PNP M12 NO
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
SENSOR PROX INDUCT 4MM IP67 MOD
DC DC CONVERTER 12V 600W
DC DC CONVERTER 85V 75W