
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E2B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 1.181" (30mm) |
| Output Type: | NPN-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | 100Hz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M30 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of E2B-M30LN30-WP-C2 5M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 2MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCTIVE 3MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCT 1.2MM CYLIND
XTAL OSC XO 26.5971MHZ CMOS SMD
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE
SENSOR PROX INDUCTIVE 30MM CYL
CONN HOOD FOR USB B PLUG