
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.315" (8mm) |
| Output Type: | - |
| Response Frequency: | 2kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Ingress Protection: | IP69K |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M12 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of IMB12-08NDSVU2K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 5MM CYLIND
INDUCTIVE SEN CYLINDER POSITION
INDUCTIVE SEN 5MM PNP
CONN RCPT 53POS 0.1 GOLD PCB
SENSOR PROX INDUCT 8MM IP69K CYL
FPC 0.5MM
DC DC CONVERTER 12V 200W