
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ICS |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.051" (1.3mm) |
| Output Type: | PNP-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | 4.5kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C (TA) |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M5 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ICS05S23F15M5PO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SI600 1.5MM065SEMBPNOM8P3
SENSOR PROX INDUCTIVE 1MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCT 2MM IP69K CYL
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVDS
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
IND PROX M5 SHORT 1.5MM PNP NO
FIXED IND 56UH 540MA 1.8 OHM TH