E2EW-QX20B1D30 5M
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
M30;3X;PNP;NO;COM2
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
E2EW-QX20B1D30 5M PDF
Type Description
Series:E2EW
Package:Box
Part Status:Active
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.787" (20mm)
Output Type:PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency:2Hz
Shielding:Shielded
Material - Body:Stainless Steel
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Termination Style:Cable Leads
Operating Temperature:0°C ~ 85°C