E2E-X1R5C28 2M
Description
SENSOR INDUCT 1.5MM NPN M8 NC
DataSheet
E2E-X1R5C28 2M PDF
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.059" (1.5mm)
Output Type:NPN-NC, 3-Wire
Response Frequency:2kHz
Shielding:Shielded
Material - Body:Stainless Steel
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Termination Style:Cable Leads
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C