37F1-AB2-AC1
Manufacturer
Grayhill, Inc.
VIGOR # :
Description
SWITCH KEYPAD 12 KEY 2A 24V
Catalog
Keypad Switches
DataSheet
37F1-AB2-AC1 PDF
Type Description
Series:37F
Package:Bulk
Part Status:Active
Switch Type:Piezo
Number of Keys:12
Matrix (Columns x Rows):3 x 4
Illumination:Non-Illuminated
Legend Type:Fixed
Key Type:Metal
Output Type:Matrix
Legend:Telephone Format
Legend Color:Black
Key Color:Silver
Mounting Type:Panel Mount, Front
Termination Style:Cable with Connector
Panel Cutout Dimensions:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C